HAKKINDA

28576885_1802814129778440_8356951351180329677_nFethiye’de doğdu. Lise yıllarında Muğla’da Hamle gazetesinde köşe yazıları yazmaya başladı. Hamle Radyo’da radyo programı yaptı.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema-TV Bölümü’nde bir süre eğitim gördükten sonra Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne geçti. 2010’da girdiği  Odatv’de 2,5 yıl editör olarak çalıştı. Doğan Avcıoğlu’nun ölümüyle 1983’te yarım kalan ve Doğan Yurdakul’un 2013’te yayına hazırladığı “Osmanlı’nın Düzeni” kitabının editörlüğünü yaptı.

2013 yılında Muğla Haber gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya başladı. 2014 yılında “çevre ve şehircilik yazısı” dalında Muğla Gazeteciler Cemiyeti tarafından ödüle layık görüldü.

Bahçeşehir Üniversitesi’nin yayın organı BAU Yeni Sayfa’nın editörlüğünü yaptı. Rıdvan Akar’ın hazırladığı “Suna Kıraç: Kutup Yıldızı – Sönmeyen Kılavuz” adlı belgeselde yapım yardımcısı olarak görev yaptı. Milliyet Sanat, Artful Living, Yeni Tiyatro Dergisi gibi yayınlarda yazıları yayımlandı. Milliyet gazetesinin “Kitap” eki için kitap eleştirileri ve tanıtımları yazdı.

Evrensel Gazetesi’nde muhabirlik yaptı. Haber, röportaj, yakın tarih yazılarına imza attı. Gazete Habertürk’te eğitim servisinde çalıştı. Editör ve redaktör olarak bugüne dek 40’ı aşkın kitabı yayıma hazırladı.

2017’de hayatını kaybeden Gazeteci Doğan Yurdakul’la yaptıkları sohbetlerin kayıtlarını “Kayıt Defteri: Doğan Yurdakul Mücadele ve Hapis Günlerini Anlatıyor” adıyla belgesel/fotoröportaj olarak 2018’de yayınladı.

Halen Evrensel ve Arka Kapak’a yazıyor, İnkılâp Kitabevi’nde çalışıyor.

https://twitter.com/bayhakangungor
https://www.instagram.com/bayhakangungor/
gungorhakan@yandex.com

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: