ORHAN PAMUK, KAROLİN FİŞEKÇİ’NİN BU FOTOĞRAFLARINA NE DİYECEK

Karolin Fişekçi, Masumiyet Müzesi’nde sergilenen elbiseyi giydiği fotoğrafı Twitter’da paylaştı. 

Orhan Pamuk, Karolin Fişekçi ile yaşadığı ilişkiyi reddetmişti.

Pamuk, Fişekçi ile yaşadığı ilişkiyi reddetmişti.

Orhan Pamuk, Ressam Karolin Fişekçi ile New York’ta görüntülenmiş ancak yaşadığı ilişkiyi kabul etmemişti. Pamuk, Fişekçi hakkında kendisi ile ilgili konuşması durumunda hukuki işlem başlatacağını söylemişti.

Yaklaşık 2 yıl önce çekilen fotoğraflarda Fişekçi’nin giydiği elbise, Pamuk’un Fişekçi ile ilişkisi konusunda doğruyu söylemediği kuşkusunu güçlendiriyor.

Fişekçi ilk fotoğrafın altına “Ne kadar kibirli dursa da çaydanlık küçücük bardağın önünde eğilir hep” yazdı. Twitter’da elbisenin Masumiyet Müzesi’ndeki kahraman Füsun’un elbisesine çok benzediği yönünde gelen yorumlar üzerine Fişekçi, “Bir makas, bir terzi, birkaç düğme oldu müzelik..:)” diye yazdı.

arhocnjcqaaqj___jpg_large

arf5j_jcmaeonib_jpg_largeFişekçi’nin paylaştığı diğer fotoğrafın altına yazdığı “Üzerimdeyken elbisenin çiçeklerini daha iyi çekebilmek, sonra ondan daha iyi resim yapabilmek için mutfakta” ifadesi de akıllara Masumiyet Müzesi’nde hiçbir resmin yer almaması üzerine yapılan tartışmayı getirdi. Pamuk’un Masumiyet Müzesi için Fişekçi’den resimler yapmasını istediği, ancak ayrılığın ardından Pamuk’un başka bir sanatçıyla anlaşmayarak müzeyi resimsiz olarak açmaya karar verdiği konuşuluyor.

ORHAN PAMUK NEDENİYLE Mİ RESİMLERİ SERGİLENMİYOR

Orhan Pamuk’un sanat dünyası üzerindeki etkisinin çok büyük olduğu biliniyor. Pek çok galerinin Karolin Fişekçi’nin eserlerine bu yüzden ev sahipliği yapmadığı iddia ediliyor.  Sanat dünyasında Orhan Pamuk’un bu tavrı nedeniyle genç sanatçının kariyerinin olumsuz etkilendiği konuşuluyor.

(1.5.2012’de Odatv’de yayımlanmıştır)

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: