GAZETECİLERE ÖZGÜRLÜK PLATFORMU: İKTİDAR BASKILARINA KARŞI DİK DURACAĞIZ

Gazetecilere Özgürlük Platformu “İktidar baskılarına karşı dik duracağız” başlıklı bir açıklama yayımlayarak “Susmuyoruz” mesajı verdi. 

^E91928BF94D7E36C04BC5AE7EBC1587521D27966DD65362D28^pimgpsh_fullsize_distr

Millet Gazetesi’ne düzenlenen operasyonda bir muhabir darp edildi.

Gazetecilere Özgürlük Platformu’nun (GÖP) Kanaltürk ve Bugün TV’ye el konulmasına dair yaptığı açıklamada “AKP İktidarı seçime günler kala muhalif bütün sesleri susturmakta kararlı. İşsizlik ve ölüm tehditleri, sansürler, saldırılar sonrasında basını susturabilmek için yeni yöntemler geliştiriyor” ifadelerine yer verildi.

GÖP Dönem Sözcüsü ve Türkiye Gazeteciler Sendikası Başkanı Uğur Güç’ün imzasıyla yayımlanan açıklama metninde, “AKP son olarak Kanaltürk ve Bugün TV’yi Polis gücüyle işgal ederek kayyumlar atayıp ‘el koyarak’ basına karşı sürdürdüğü operasyonları yeni bir boyuta taşıdı. AKP hükümeti, Cumhurbaşkanı’nın güdülemesiyle el koyma, tehdit ve cezalarla kendisine muhalif gördüğü tüm basın kuruluşlarını susturmak istemektedir. Biz gazetecilik meslek örgütleri iktidarın baskıları karşısında susmayıp basın ve ifade özgürlüğünü sonuna kadar savunacağız” denildi.

“İktidar baskılarına karşı dik duracağız” başlıklı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“1 Kasım’dan sonra medyanın üzerindeki baskıların sonlanmayacağını da biliyoruz. Seçim sonunda ortaya çıkacak siyasi tablonun değişmeyeceğini de görüyoruz. Dün Ergenekon, Oda TV, KCK davalarında ne dediysek bugün eski hesaplaşmaları bir kenara bırakarak Kanaltürk’ü, Bugün’ü, Zaman’ı, Samanyolunu savunmak zorundayız. Biz meslektaşlarımızın yanında olmaya, basın ve ifade özgürlüğünü savunmaya, iktidar baskıları karşısında dik durmaya devam ediyoruz. Dayanışmayı büyüterek basın özgürlüğü mücadelemizi yükseltiyoruz, susmuyoruz…”

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: