THE ART OF BANKSY SERGİSİ TARTIŞMALI BAŞLADI

Kimliği bilinmeyen Sokak Sanatçısı Banksy’nin dünyaca ünlü eserlerini bir araya getiren “The Art of Banksy” sergisi Global Karaköy’de açıldı.

3-Girl and BalloonLondralı bir graffiti sanatçısı ve aktivist olan Banksy’nin duvarlara yaptığı kapitalizm ve savaş karşıtı resimler, oldukça ses getiriyor.

Banksy’nin dünyaca ünlü eserlerini bir araya getiren en büyük koleksiyon olma özelliği taşıyan “The Art of Banksy”nin küratörü ise Banksy’nin bir dönem menajerliğini yapmış olan Steve Lazarides. Sergide, Lazarides’in dünyanın farklı noktalarındaki koleksiyonerlerden topladığı eserler yer alıyor.  “The Art of Banksy”de, aralarında Banksy’nin “Kırmızı Balonlu Kız”, “Gül Şimdi”, “Hizmetçi” gibi ünlü çalışmalarının da bulunduğu toplam 85 eser ziyaretçiyle buluşuyor.

1-Barcode LeopardSERGİ MÜZİĞİ FAHİR ATAKOĞLU’DAN

Sergi, her bölümde farklı bir mekanın canlandırılmasından oluşuyor. Londra’da bir daireden, bir sokağa; farklı mekansal kurgular sergide öne çıkıyor. Serginin müzikleri ise Fahir Atakoğlu imzası taşıyor. Atakoğlu sergi için bestelediği müzikler için, “Bunlar, Banksy eserlerinin bendeki etkisinin müziğimle anlatımıdır. 5 bölümden oluşan 25 dakika uzunluğunda bir müzik oldu. Banksy’nin sözlerini, Rumi’nin söz ve şiirlerini, rap stili, ritmik kelime ve cümleler ile şarkı formlarında kullandım” dedi. 29 Şubat’a kadar gezilebilecek olan sergi, İstanbul’un ardından dünyanın farklı kentlerinde sanatseverlerle buluşacak. Sergi için bilet fiyatları; tam 35 TL, öğrenci 28 TL olarak belirlendi. (KÜLTÜR SERVİSİ)

(23 Ocak 2016’da Evrensel’de yayınlanmıştır)

 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: