AVUKAT CELAL ÜLGEN: ETYEN MAHÇUPYAN BİLGİ KIRINTISINA BİLE SAHİP DEĞİL

Avukat Celal Ülgen, Zaman Gazetesi yazarı Etyen Mahçupyan’ın 25 Ocak tarihli yazısındaki ifadelere yanıt vererek “Doğrusu yazdıklarınızı okuduktan sonra bilgi birikimine değil bilgi kırıntısına bile sahip olmadığınızı üzülerek gördüm” dedi. Celal Ülgen, açıklamasında “Demokratlığınızı ve nesnelliğinizi sınamak istiyorsanız bu yanıtımı köşenizde yayınlayabilirsiniz” cümlesine yer verdi.

etyen-mahcupyan-bilgi-kirintisina-bile-sahip-degil-2801131200_m

Etyen Mahçupyan yazısında Çetin Doğan’ın damadı olan ve Balyoz davasının temelini oluşturan CD’lerin sahte olduğunu ortaya koyan Dani Rodrik için “Suçlama esas olarak 3 CD’ye dayanmaktaydı ve oradaki bilgilerin üzerinde oynanmıştı. 2004 tarihli CD’lerde daha sonra kurulan organizasyonların veya mekânların adları geçmekteydi. Rodrik tahrifatın varlığını yeterli sayıyor ve bu CD’lerin delil olamayacağını ve karşımızda Doğan’ı suçlamaya yönelik bir komplo bulunduğunu öne sürüyordu” dedi.

ÜRETİLMİŞ PLAN DİĞER CD’LERDE YOK

Mahçupyan, “Bugün artık Dani Rodrik’i tatmin edebilecek bir bilgi birikimine sahibiz” diyerek 3 CD’nin içindeki bilgilerin diğer CD’lerde de tekrarlandığını öğrendiğini yazdı.

Avukat Celal Ülgen, Mahçupyan’ın iddialarına şöyle yanıt verdi:

“11 nolu sahte CD içine başbakan yardımcısı Bülent Arınç’ın dediği gibi “kurunun yanına yansın diye atılmış yaş odunlar” da var. Yani CD’nin gerçekliği yolunda imaj versin diye diğer legal CD içindeki legal yazılardan bazı örnekler konulmuş ancak onlar imzalı ve resmi belgeler. Üretilmiş, imzasız, mühürsüz balyoz harekat planı ve ekleri ise diğer CD’lerin içinde yok.”

Mahçupyan’ın, Gölcük’te bulunan harddiskle ilgili “Bölmenin sorumlusu olan Binbaşı Yakar’ın kendine ait disklerindeki şifreler 5 no’lu hard diskin şifreleri ile aynıydı” iddiasını ise Ülgen şöyle yanıtladı:

“Gölcük’te bulunan harddiske ait herhangi bir şifre olmadığı gibi Kemalettin Yakar’ın şifresi ile aynı olduğu gibi bir durum da gerçek değil.”

YENİDEN YAZMAYA KAPATILMIŞ CD NASIL GÜNCELLENEBİLİR

Mahçupyan’ın bir diğer iddiası da sözde belgelerde güncellemeler yapıldığı yönündeydi.

“Darbeciler belgeleri güncellemeye devam etmiş ve darbe olanağını kollamayı sürdürmüşler, ama deşifre olma ihtimaline karşı kendilerini garantiye almak için söz konusu belgelerde ufak tutarsızlıklar yaratmışlardı” diyen Mahçupyan, “Dava açıldığında zanlılar dışında saygın birilerinin söz konusu çelişkileri keşfetmesi ve kamuoyuna sunması gerekiyordu. Çünkü ancak bu şekilde askerlerin bir komplo karşısında kaldıklarını öne sürmek ve davayı itibarsızlaştırmak mümkün olabilecekti” diye yazdı.

Ülgen, Mahçupyan’ın yazdıklarına şu ifadelerle karşı çıktı:

“Güncelleme savını ileri sürenlerin akıl yapısından kuşku duyduğumuzu defalarca söyledik. Polis, soruşturma savcıları ve TÜBİTAK bu CD’nin 2003 yılı mart ayında üretildiğini ve tek oturumda yakıldığını kabul ediyor. Şimdi bu kabulE göre 2008 ve 2009 yılına ait bilgileri 2003 yılı mart ayında yakılmış (yazılmış) ve yeniden yazmaya kapatılmış bir CD içine nasıl yerleştirilebilir ve nasıl güncellenebilir? Bu gerçeğe rağmen güncellemeden söz etmek ancak doğa üstü güçlerle bu işin yapıldığını söylemektir. Bilime biraz saygınız varsa ve biraz bilgisayar bilginiz bulunuyorsa bu gerçeği görebilirsiniz.”

Avukat Celal Ülgen, açıklamasında Mahçupyan’a yönelik olarak “Benim ya da Pınar Hanım ve Dani Rodrik’in anlatabilme yetisi sizin anlamak istediğiniz kadarıyla sınırlıdır. Bu sınırı açtıkça, genişlettikçe daha fazla şeyi anlamaya başlayacaksınız” dedi.

(28.1.2013’te Odatv’de yayımlanmıştır)

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: