YENİ AKİT’TEN BEREN SAAT’E HAKARET

Nefret söylemi içeren ifadeleri ve hedef gösteren haberleri ile sık sık gündeme gelen Yeni Akit, internet sitesinde yayımlanan bir yazı ile oyuncu Beren Saat’e hakaret etti.

beren saat

Yeni Akit’in hedefinde bu kez Beren Saat vardı.

Beren Saat, 28 Haziran’da düzenlenen LGBTİ (Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Transeksüel, İnterseks) Onur Yürüyüşü’ne polisin müdahale etmesini eleştirdi.

Yeni Akit, Saat’in Instagram hesabında yayımladığı “Sonu gelmeyen şiddet haberleri utanç veriyor artık” cümlesini internet sitesine taşıdı.

YENİ AKİT “ŞAŞIRTMADI”

Yazıda “Eşcinselliği normalleştirmek isteyenlerin dünya genelinde uyguladığı çarpıtma politikalarına ahlaksız dizilerin oyuncusu Beren Saat de katıldı” ifadeleri kullanıldı. Yazı, “Beren Saat de eşcinsel lobisine ayak uydurdu!” başlığı ile verildi.

Sitede ayrıca “İstiklal Cadddesi’ndeki dün yapılan ahlaksız  23. LGBTİ yürüyüşünün nün öncesinde polis müdahalede bulundu. Polisin, biber gazı kullanmasını hazmedemeyen ahlaksız dizilerin oyuncusu Beren Saat de yaşananlara isyan etti” denildi.

384832586_42d75cd3bd_o

Beren Saat’in Instagram hesabındaki paylaşımı.

SAAT, ŞİDDETE İSYAN ETMİŞTİ

Saat, Instagram’da şunları yazmıştı:

“Tüm Dünya’da kutlamalar yapıldı ama Türkiye’de… Bazen biraz durup kendine dışarıdan bakmak gerek, ülken için demokrasi vardır demeden önce, özgürlüğü hazmetmiş gözlerden kendini bir görmek gerek. Sonu gelmeyen şiddet haberleri utanç veriyor artık. Bir derin nefes alıp özeleştiri yapmak gerek!”

Yeni Akit’in haberinde defalarca kullanılan “ahlaksız” ifadesi, gazetenin hakaret etme ve hedef gösterme konusundaki kabarık siciline bir vakanın daha eklenmesine neden oldu.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: