ERKAN CAN VE CANER ÖZYURTLU: ACILARIMIZI MİZAHLA İYİLEŞTİRİYORUZ

Vizyona 28 Ağustos’ta giren ‘En Güzeli’nin oyuncusu Erkan Can ve 25 Eylül’de seyirciyle buluşacak olan ‘Yok Artık’ın yönetmeni Caner Özyurtlu, ‘Bu çatışmalı süreçte mizah yapmak zor ancak üretmeyi sürdüreceğiz’ dedi.

ERKAN CAN

Erkan Can, En Güzeli filminde rol aldı.

Ahmet Aslan
Hakan Güngör

Mustafa Uğur Yağcıoğlu’nun yönettiği “En Güzeli” filminde rol alan Erkan Can, “İnsanlar yaralarını biraz olsun sarsın diye film yapıyoruz” dedi. “Çok zor günlerden geçiyoruz ve insanların acılarını, dertlerini unutması için sanat yapıyoruz. Sanata böyle zor anlarda çok daha fazla ihtiyaç duyulur” diyen Can, insanların yaralarını sarmaları için çalıştıklarını belirtti. “’En Güzeli’ keyifli, eğlenceli bir film oldu. Bu süreçte eğlenceden bahsetmek zor tabii. Ancak sanatın, sinemanın, tiyatronun bir görevi de her şeye rağmen acılara, zorluklara karşı duruş sergileyebilmek” ifadelerini kullanan Can, “Sanatçı karşı duruşunu çok farklı şekillerde ortaya koyabilir. Bizim elimizden bu geliyor, dolayısıyla mücadelemizi de böyle yürütüyoruz” diye konuştu.

28 Ağustos’ta vizyona giren “En Güzeli” filminde cankurtaran ve bel boy olarak otelde işe başlayan ve bir mafya babası tarafından tehdit edilen iki arkadaşın yaşadıklarını anlatıyor.

CANER ÖZYURTLU

Caner Özyurtlu, “Yok Artık”ta yönetmen koltuğunda.

‘MİZAHA TEPKİ GÖSTERİLEBİLİYOR’

“Yok Artık” isimli filmin yönetmeni Caner Özyurtlu, yaşanan çatışmalar nedeniyle hassas bir süreçten geçildiğine değindi. Özyurtlu, “Ülkedeki gelişmeler nedeniyle insanlar mizah yapanlara karşı tepki gösterebiliyor. Bu koşullar altında mizah yapılır mı diyenler olabiliyor” diye konuştu. Sosyal medyada yapılan mizahi paylaşımlara kimi zaman tepkiler gelebildiğini vurgulayan Özyurtlu, “Biz her şeye rağmen mizah üretmeyi sürdürüyoruz. Gezi sürecinde yaklaşık bir yıl boyunca üretim yapmadık biz. Çünkü kafamız başka meselelere odaklanmıştı. Ancak üretmediğimiz zaman kimseye faydalı da olamadık” diye konuştu. “Yok Artık”ın senaryosunun Serkan Altuniğne tarafından yazıldığını hatırlatan Özyurtlu, “Serkan çok iyi bir senaryo yazdı. Bunca oyuncuyu bu filmde yer almaya ikna eden şeyin senaryo olduğunu düşünüyorum. Bir oyuncu olarak bana da yıl boyunca çok sayıda senaryo geliyor ve bunların büyük bölümü de hakikaten kötü senaryolar oluyor” ifadelerini kullandı. Mizah yapmanın çok zor olduğunun altını çizen Özyurtlu, “Umarım filmimiz insanların damak tadına uyar” dedi.

25 Eylül’de vizyona girecek olan “Yok Artık”ta ehliyet almaya çalışan Asuman, iki aşk arasında kalan Faruk, kızı kaçırılan Cenk, sevgilisi hafızasını kaybedince ne yapacağını şaşıran Ceyda, söylediği bir yalanın kurbanı olan Semih ve tüm bunların ortasında kalan taksici Fikret’in yaşadıkları konu ediliyor.

(Evrensel gazetesinde 28 Ağustos 2015’te yayımlanmıştır)

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: