ÇAĞDAŞ SANATIN GÖVDE GÖSTERİSİ ARTINTERNATIONAL BAŞLIYOR

Modern sanat fuarı Artinernational’in üçüncüsü bu yıl 4-6 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

29087

Artinternational’de 400’ün üzerinde sanatçı eserlerini sergileyecek.

Haliç Kongre Merkezi’nin ev sahipliği yapacağı fuara aralarında İspanya, Çin, İtalya ve Bulgaristan’ın da yer aldığı 27 ülkeden 87 galeri ve 400’den fazla sanatçı katılacak.

Geçen yıl çok ilgi gören sanatçılardan olan Avusturalyalı Patricia Piccinini ve Çinli Liu Bolin son çalışmalarıyla bir kez daha İstanbul’da olacak. Piccinini “Boot Flowe” ve “Metaflora” isimli heykelleriyle katılacak. Bolin ise “Hidding in Paris” adını verdiği çalışmasıyla sanatseverlerle buluşacak.

SAYKODELİK DENEYİM

Fotoğrafçı Ali Taptik, fuar için kendi mesleğinin özüne dair duyduğu meraktan yola çıkarak hazırladığı “It’s Not Fair” adlı serisini ilk kez fuar ziyaretçilerine sunacak. Arslan Sükan ise fuarın günlüğünü tutar gibi çektiği ziyaretçilerin fotoğraflarını sergileyecek Dominique Petitgand, fuara “La gorge sèche” adlı ses, gürültü, müzik ve sessizlik içeren ses enstalasyonu ile katılırken, Maya Hayuk; politik, aktivist ve aynı zamanda espirili, görsel bir “saykodelik deneyim” sunacak. Bu yıl Venedik Bienali’nin Altın Aslanlı Ermenistan Pavyonu’nda yeni işleriyle yer alan Hera Büyüktaşçıyan ise, mavi sahne perdeli enstalasyonu “Falling Waters” ile fuar alanında olacak.

Burçak Konukman ve Nevin Aladağ performanlarıyla fuara katılacak. Burçak Konukman, “I Am An Independent Artist” adlı performansında “bağımsız” hareket halindeki standıyla fuar alanında gezecek. Nevin Aladağ ise “Move” adlı performansında kamusal alanda hareket etmenin farklı yollarını araştıracak.

ANI VE HAYALLER VİDEOLARDA

“Sahnedeki Videolar” bölümünde, “Harabeler ve Yaralar” temasıyla kişisel hikayelerin, anıların ve hayallerin öne çıktığı eserler gösterilecek. Üç bölümden oluşan video seçkisinde Javier Pérez, Payam Mofidi, Levi van Veluw, Claudia Larcher, Hacer Kıroğlu, Juan Pablo Ordúñez, MawatreS., Amparo Sard, Oliver Ressler, Karen Mirza, Brad Butler, Maria Friberg, Joanna Rajkowska ve Aglaia Konrad’ın videoları yer alacak.

Fuar 5-6 Eylül’de saat 12:00 ile 20:00 arasında ziyaretçilere açık olacak. Günlük bilet fiyatının 30 TL olduğu fuarda, 2 günlük bilet fiyatları ise 45 TL olarak belirlendi. Öğrenciler ise 15 TL karşılığında fuarı 2 gün boyunca ziyaret edebilecek. (KÜLTÜR SERVİSİ)

(31 Ağustos 2015’te Evrensel’de yayımlanmıştır)

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: