KANLI POSTAL’IN YÖNETMENİ MUHAMMET ARSLAN: FİLMİN GELİRİNİN BİR BÖLÜMÜ CİZRE’YE

Diyarbakır Cezaevi’nde 12 Eylül darbesi sürecinde yaşananları konu alan Kanlı Postal filminin gişe gelirlerinin bir bölümünün Cizre halkına bağışlanacağı duyuruldu.

30502

Filmde Diyarbakır Cezaevi’nde yapılan işkenceler konu ediliyor.

Filmin yönetmeni ve senaristi Muhammet Arslan, Cizre’de yaşananlara üzüldüğünü, yardımın halkın yaralarını saramayacağını ama yine de bir parça katkıda bulunmak istediklerini söyledi.

Konuyla ilgili sorularımızı yanıtlayan Arslan, “Cizre’de yaşananlar içimizi yaktı. Gişenin durumuna göre Cizre için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu. Yardımın Cizre halkına ulaşması için HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın özel kalem müdürü ile irtibata geçtiklerine değinen Arslan, “İçimiz kan ağlıyor. Haberleri okudukça adeta bir çocuk gibi gözyaşlarımızı tutamıyoruz. Yaşananlar karşısında sessiz kalanları anlayamıyorum. Şehirler, kasabalar birer hapishaneye dönüştü. Buna tepki göstermesi beklenen sanatçılar sessiz kalıyor. Bu kadar mı duyarsızlaştık?” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır Cezaevi’nde görev yapan ‘Yüzbaşı Esat’ın işkence ettiği mahkumları konu alan filmin başrollerinde Mesut Akusta, Turgay Tanülkü, Nevin Efe ve Mihriban Er yer alıyor. (KÜLTÜR SERVİSİ)

(15 Eylül 2015’te Evrensel’de yayımlanmıştır)

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: