BOMBALANAN MECLİS’İN KÜTÜPHANESİ’NDE GÜLEN KİTAPLARI

Darbe girişimi sırasında bombalanan TBMM’nin kütüphanesinde Fethullah Gülen’in yazdığı kitapların da bulunduğu öğrenildi.

Hakan Güngör
twitter.com/bayhakangungor

kütüphane

TBMM Kütüphanesi kataloğunun ekran görüntüsü

15 Temmuz darbe girişimi sırasında bombalanan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) kütüphanesinde Fethullah Gülen’in yazdığı kitapların da bulunduğu öğrenildi.

Kütüphane ve Arşiv Hizmetleri Müdürlüğü’nün kütüphane kataloğuna göre, Gülen’in yazdığı kitaplardan 64 nüsha, halen TBMM Kütüphanesi’nde yer alıyor.

Gülen’in kendi adıyla ya da Abdülfettah Şahin müstear ismiyle yazdığı, aralarında “Hitap Çiçekleri”, “Asrın Getirdiği Tereddütler”, “Çağ ve Nesil”, “Ölçü ve Yoldaki Işıkları”, “Kriterler”, “İnancın Gölgesinde”, “Kırık Mızrak”, “Diriliş Eşiğinde Bir Dünya” “Sonsuz Nur”un da bulunduğu kitapları kütüphane kataloğundaki yerini koruyor.

Resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren kanun hükmünde kararname kapsamında kapatılan Nil, Işık, Kaynak gibi yayınevlerinden basılanların da olduğu kitapların en eski basıma sahip olanı 1974 tarihli “Hitap Çiçekleri.” Gülen’nin 2015 ve 2014’te yayınlanan kitapları “Konuşma Zamanı” ve “Bir İ’caz Hecelemesi” de kütüphanede bulunan kitaplar arasında. Gülen’in kitaplarının akıbetine ilişkin TBMM Kütüphanesi yetkilileri bir açıklama yapmadı.

Nöbetçi İstanbul Bakırköy Sulh Ceza Hakimliği, Gülen tarafından yazılan kitapların dijital ortamda hazırlanan CD, DVD ve diğer elektronik materyallerin basımı, dağıtımı ve satışının yasaklanmasını kararlaştırmıştı.

Ulusal Toplu Katalog verilerine göre Gülen’in kitaplarının bin 876 nüshası  üniversite kütüphanelerinde yer alıyor.

  • NOT: Haberin Evrensel’de yayınlanmasından 2 gün sonra kitaplar TBMM Kütüphanesi’nden kaldırıldı.

(7 Temmuz’da Evrensel.net’te yayınlanmıştır)

Reklam

One comment

  1. […] Hakan Güngör imzasıyla 7 Ağustos’ta yayınladığı “Bombalanan Meclis’in Kütüphanesi’nde Gülen kitapları” başlıklı haberde, Gülen’in yazdığı kitapların 64 nüshasının TBMM Kütüphanesi’nde […]

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: