SERCAN GÖRGÜLÜ MUĞLASPOR’U ANLATTI

Sercan Görgülü, hem Muğlaspor’un başarısı için mücadele etmiş, hem de profesyonel liglerde Muğla’yı temsil etmiş önemli bir futbolcuydu. Bu yüzden görüşleri, uyarıları önem taşıyor…

Sercan Görgülü, Muğlaspor'un eski ruhuna kavuşması gerektiğini vurguladı.

Sercan Görgülü, Muğlaspor’un eski ruhuna kavuşması gerektiğini vurguladı.

Hakan Güngör
twitter.com/bayhakangungor

Muğlaspor gibi köklü bir camianın Bölgesel Amatör Lig’de mücadele etmesinden dolayı üzüntü duyduğunu belirten Sercan Görgülü, ancak birlik ve beraberlik ile başarı kazanılabileceğini söylüyor. Görgülü, yönetim, futbolcu, taraftar ve şehir bütünleşmedikçe kulübün başarı kazanmasının mümkün olmadığının altını çiziyor.

BAŞARI İÇİN EN ÖNEMLİ UNSUR

Görgülü, “Kavga etmek yerine birlik olup, rakiplerle mücadele etmek gerekiyor. Spor kamuoyunun destek vermesi gerek. Konuşurken destek veren çok olur ama hem maddi, hem manevi destek şart” diyor.

Başarı için bir diğer önemli unsurun da sabır olduğunu dile getiriyor Sercan Görgülü:

“Sabredilmesi gerekiyor. Muğlaspor’un potansiyeli var. Fethiye PTT 1. Lig’de mücadele ederken Muğla’nın neden Bölgesel Amatör Lig’de olduğu düşünülmeli. Muğlalılar hem maddi, hem manevi olarak destek olmalı.”

“BİZİM GİBİ BİNLERCE YETENEK VAR”

Görgülü alt yapı ile ilgili ise şunları anlatıyor:

“Genel olarak iyi bir yapılanma gerekiyor. Türkiye’nin en büyük sorunu alt yapı. İnsanların aklına alt yapı, ancak üst yapı başarısız olunca geliyor. A takım başarısız olunca alt yapıya dönüp bakmak yanlış. Önce Muğla’daki çocuklara futbol oynama şansı yaratmalıyız. Bu gerçekleşince, bizim dönemimizde olduğu gibi profesyonel liglere futbolcu ihracı yapabilecek duruma gelinir. Bizim gibi binlerce yetenekli sporcu var Muğla’da. Yapılanma ve tesisle bu oyunculara imkan sağlamak gerekiyor. Hazır futbolcu peşinde koşmak ekonomik olarak maliyetli. Oyuncuları biz yetiştirmeliyiz…”

GEÇMİŞ BAŞARILAR NASIL KAZANILDI

Sercan Görgülü, takımın geçmişteki başarılarının nasıl kazanıldığına da değiniyor:

“Bizim dönemimizde manevi ruhumuz, birlik beraberliğimiz çok önemliydi ve bizim için itici güçtü. Hepimiz abi-kardeş ilişkisi içinde bir aileydi. Biz Muğlaspor’un başarılı olması için mücadele ediyorduk. Muğlaspor ruhunun 2. planda kalmaması gerekiyor. Bu ruh tekrar kazanılmalı, hocası, taraftarı, futbolcusu, yöneticisi ile bu ruh geri kazanılırsa başarı zaten gelecektir…”

(11 Eylül 2013’te Muğla Haber gazetesinde yayımlanmıştır)

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: